Плечовий суглоб | Spinex
+
ЗАПИС НА ПРИЙОМ
Icon

Обрати дату та час візиту

Відправляючи запит ви погоджуєтесь на обробку персональних данних

Плечовий суглоб

Про направлення

Пошкодження ротаторної манжети плеча

Ротаторна манжета плеча – це група з 4 м’язів (надвісного, підвісного, малого круглого та підлопаткового) та їх сухожилків, що розташовані навколо плечового суглоба. Основними функціями ротаторної манжети плеча є забезпечення стабільності та рухів у плечового суглобі. Причинами пошкодження ротаторної манжети плеча може бути  травма (наприклад, вивих плеча чи ключиці, переломи ключиці, плечової кістки) або захворювання, що призводять до  дегенеративних змін. Зазвичай дане пошкодження зустрічається у спортсменів, які займаються баскетболом, тенісом, плаванням. Основними симптомами є біль, що значно посилюється вночі та обмеження рухів у плечовому суглобі (особливо відведення руки в сторону), хрускіт при рухах. При наявності вищевказаних симптомів рекомендовано звернутися до спеціаліста для визначення причин та призначення правильного лікування.

Звичний вивих плеча

Звичний вивих плеча – це хронічний стан плечового суглоба, що проявляється періодичним вивихуванням головки плеча з суглобової западини. Причиною звичного вивиху плеча є перенесений первинний вивих плеча внаслідок травми. Основною скаргою являється є біль та обмеження рухів. При цьому біль значно посилюється при рухах, відмічається деформація в ділянці плеча, рука знаходиться в напівзігнутому положенні, підтримується здоровою рукою. Зазвичай пацієнти навчаються самі виправляти вивих, що призводить до прогресування захворювання. Для визначення правильної тактики та методу лікування (консервативне або оперативне) необхідно звернутися до спеціаліста.

Пошкодження гленоїдальної губи плечового суглоба (SLAP-синдром)

Пошкодження гленоїдальної губи (SLAP-синдром) – це пошкодження гленоїдальної губи плечового суглоба в місці її переходу в сухожилля довгої головки біцепса. Причиною виникнення зазвичай є пряма травма (падіння на витягнути руку) або наслідки хронічного перевантаження при заняттях певними видами спорту (плавання, важка атлетика). Основними симптомами є біль, більше в передніх відділах суглоба, хрускіт у плечовому суглобі, обмеження рухів у плечі. Якщо у вас відмічається вищевказані скарги, рекомендовано звернутися до спеціаліста. На сьогоднішній день існує велика кількість специфічних клінічних тестів, які допоможуть в ранньому виявленні даного захворювання. Постановка правильного діагнозу дозволить провести правильне лікування та швидке повернення до звичайного способу життя.

Адгезивний капсуліт («заморожене плече»)

Адгезивний капсуліт («заморожене плече») – це захворювання, що характеризується різким обмеженням активних та пасивних рухів у плечовому суглобі. Хворіють зазвичай жінки у віці від 40 до 60 років. В основі захворювання лежить запальні зміни в капсула плечового суглоба. Причини виникнення захворювання можуть бути прихований цукровий діабет, автоімунні захворювання, перенесені травми плечового суглоба, порушення балансу «гормонального дзеркала». Основними симптомами є біль, обмеження рухів у плечовому суглобі (особливо внутрішня ротація). При підозрі на дане захворювання необхідно звернутися до спеціаліста. Детально зібраний анамнез та проведення повноцінного клінічного обстеження дозволить встановити правильний діагноз. Правильний діагноз – правильне лікування та швидке повернення якості життя.

Кальцифікуючий тендиніт

Кальцифікуючий тендиніт – це захворювання при якому відбувається відкладення кристалів солей кальцію в сухожиллях ротаторної манжети плеча. Внаслідок цього відбувається запалення в цих сухожиллях, що веде до виникнення вираженого больового синдрому та обмеження рухів у плечовому суглобі. Причинами розвитку можуть бути як хронічна мікротравматизація сухожилків ротаторної манжети, з відкладенням в них кристалів солей кальцію, так і наявність ендокринологічних захворювань. Неправильне та неадекватне лікування цього захворювання призводить до дегенеративних розривів структур ротаторної манжети. Для виявлення захворювання використовуватися рентгенологічне, УЗД дослідження та «золотий стандарт» діагностики – МРТ. При виявленні захворювання необхідно звернутися до спеціаліста для призначення лікування.

Синдром субакроміального конфлікту плеча (імпінджмент синдром)

Синдром субакроміального конфлікту плеча (імпінджмент синдром) – це патомеханічний стан, при якому відбувається защемлення сухожилків ротаторної манжети плеча та сухожилка біцепса між головкою плечової кістки та акроміальним відростком лопатки. Захворювання зустрічається у людей, в яких професійні обов’язки пов’язані з рухами рукою в положенні над головою (overhead). Внаслідок постійного защемлення сухожилків ротаторної манжети плеча відбувається їх запалення та запалення синовіальної бурси, що погіршує перебіг захворювання. Також однією з причин імпінджмент синдрому можуть бути кісткові розростання в ділянці ключично-акроміального з’єднання (як наслідок артроза). Симптомами захворювання є біль в ділянці плечового суглоба, що посилюється вночі, при відведенні руки в сторону та вперед. Серед характерних симптомів можна виділити різкий біль при спробі взяти речі з заднього кармана брюк. Якщо ви відмічаєте вищевказані скарги рекомендовано звернутися до спеціаліста. Спеціаліст виконає повноцінне обстеження та визначить правильну тактику лікування (консервативне або оперативне).

Артроз плечового суглоба

Артроз плечового суглоба – це хронічне дегенеративне захворювання, що характеризується враженням хрящових та кісткових структур суглоба. Причиною розвитку артрозу є наслідки перенесених травм (наприклад вивих плеча, переломи головки плечової кістки) та масивного пошкодження ротаторної манжети плеча. Основними симптомами є біль та обмеження рухів у суглобі. Біль у плечі турбує у стані спокою, посилюється вночі. Рухи у суглобі обмежені, неможливість відведення руки, хрускіт у плечі при рухах. При наявності даних скарг рекомендовано звернутися до спеціаліста. Спеціаліст виконає повноцінне обстеження та визначить правильну тактику лікування (консервативне або оперативне).

Запис на прийом

Ми обов'язково передзвонимо вам протягом 30 хвилин та уточнимо всі деталі



* Обов'язкові для заповнення поля

ЗАПИС ДО ЛІКАРЯ
Icon

Обрати дату та час візиту

Відправляючи запит ви погоджуєтесь на обробку персональних данних