Кульшовий суглоб
Остеоартроз кульшових суглобів (коксартроз)
Остеоартроз кульшових суглобів (коксартроз) – це поступово прогресуюче захворювання в основі якого лежить пошкодження суглобого хряща. Коксартроз є одним з найбільш поширених та інвалідизуючих захворювань, що вражає зазвичай людей похилого віку. Факторами розвитку коксартрозу є генетична схильність, аномалії розвитку кульшового суглоба (вроджений вивих стегна, хвороба Пертеса), травма кульшового суглоба, надмірна вага тіла, малорухомий спосіб життя. Головним симптомом коксартрозу є біль навколо кульшового суглоба (зазвичай розташований у ділянці паху, що поступово посилюється та стає постійним. При прогресуванні з’являється хрускіт та обмеження рухів у кульшовому суглобі з розвитком кульгавості. Прогресування захворювання швидко призводить до погіршення якості життя та інвалідизації. Якщо ви помітили вищевказані симптоми рекомендовано негайно звернутися до спеціаліста. Спеціаліст проведе повний курс обстеження та призначить правильну тактику лікування для швидкого повернення до звичного способу життя.
Синдром фемороацетабулярного конфлікту (імпінджмент синдром)
Синдром фемороацетебулярного конфлікту (імпінджмент синдром) – це клінічний синдром, що виникає внаслідок анатомічних змін в головці стегна та краю ацетабулярної западини, внаслідок чого відбувається їх травматизація при рухах у стегні, особливо при згинанні та повертанні у кульшовому суглобі, з послідуючим пошкодженням хряща та появою болю у суглобі. Основними проявами захворювання є біль по передній та передньо-бічній поверхні суглоба, що віддає у пах. Болі посилюються при рухах, що вимагають згинання та повороту стегна всередину, сидінні, при водінні машини. Прогресування захворювання викликає пошкодження суглобової губи та хряща суглоба, що викликає обмеження рухів у суглобі. При наявності вище вказаної картини рекомендовано звернутися до спеціаліста, який допоможе провести повний комплекс обстежень, з встановленням правильного діагнозу та призначенням правильної тактики лікування.
Хвороба Легга-Кальве-Пертеса (асептичний некроз головки стегнової кістки)
Хвороба Легга-Кальве-Пертеса (асептичний некроз головки стегнової кістки) – це захворювання стегнової кістки, що пов’язане з порушенням кровопостачання та харчування головки стегнової кістки та суглобового хряща, з розвитком некрозу, зміною анатомії та біомеханіки суглоба. Зазвичай хворіють хлопчики у віці від 3 до 14 років. Розвиток захворювання поступовий. Першими проявами є біль у кульшовому суглобі, кульгавість при ходьбі. При розвитку захворювання спостерігається вкорочення ураженої ноги, можливий розвиток контрактур та зменшення (гіпотрофія) м’язів в сідничній ділянці та стегна. При виявленні захворювання на початкових етапах проводять консервативне лікування. При прогресуванні захворювання повноцінне лікування може бути досягнуте шляхом ендопротезування кульшового суглоба.
Хондроматоз кульшового суглоба
Хондроматоз кульшового суглоба являється досить рідкісним захворюванням, при якому в товщі синовіальної оболонки суглоба відбувається утворення остеохондральних тіл. Зазвичай хворіють люди у віці близько 40 років, частіше чоловіки. На початкових етапах захворювання себе не проявляє. При прогресуванні захворювання з’являється дискомфорт та біль при ходьбі, хрускіт та незначне обмеження рухів у суглобі. Неправильне та неадекватне лікування цього захворювання призводить до пошкодження суглобового хряща та раннього розвитку остеоартрозу. Звернення до спеціаліста та проведення повноцінного обстеження допомагає призначити правильну тактику лікування та швидкого повернення до повсякденного життя.
Синдром пахового болю (groin pain синдром)
Синдром пахового болю дуже поширене захворювання у професійних та аматорських спортсменів. Причинами розвитку синдрому може бути пов’язане з опорно-руховою системою (пошкодження кістково-м’язового апарату, захворювання кульшового суглоба, травма в ділянці паху) та патологією інших систем. Основною скаргою при цьому синдромі є біль по передній та боковій частині стегна, що може віддавати у коліно та сідницю. Біль виникає при ходьбі, бігу, стрибках та пов’язана з різкою зміною напрямку руху (наприклад, під час гри у футбол, баскетбол). Зважаючи на різноманіття причин розвитку даного захворювання необхідне обов’язкове звернення до спеціаліста з проведенням повного комплексу клініко-лабораторного обстеження з визначенням основної причини цього синдрому. Встановлення правильного діагнозу є запорукою призначення правильної тактики лікування.
Синдром клацаючого стегна
Синдром клацаючого стегна – це стан, що супроводжується відчуттям дискомфорту, клацання по передній та зовнішній поверхнях стегна при ходьбі, вставанні з крісла, згинанні та розгинанні стегна у кульшовому суглобі. Причиною клацання є ковзання натягнутих м’язів та сухожилків по кістковим структурам в ділянці кульшового суглоба. При прогресуванні захворювання виникає біль, що зменшується при невеликому фізичному навантаженні. Цей синдром зазвичай зустрічається у танцюристів, гімнастів, футболістів, марафонців, велосипедистів. У випадку появи клацання стегна рекомендовано звернутися до спеціаліста для діагностики та призначення правильної тактики лікування.