Подолання хронічного болю – Spinex
+
ЗАПИС НА ПРИЙОМ
Icon

Обрати дату та час візиту

Відправляючи запит ви погоджуєтесь на обробку персональних данних

Подолання хронічного болю

Відгукуватися болем можуть не лише тілесні захворювання, а й емоційні порушення. Від душевного стану залежить і те, з якою силою відчувається біль. Отож при лікуванні хронічних больових синдромів «золотим стандартом» є залучення до терапевтичного процесу психолога.

Існує ціла низка психологічних порушень, які сприяють виникненню хронічного болю та перешкоджають ефективності його лікування.

Коли ніщо не радує

Так, наприклад, тривалий біль сприяє розвитку депресії,і цей стан,у свою чергу,стає передумо- вою посилення больових відчуттів.

Що робити? Обрати мультидисциплінарний терапевтичний підхід, який передбачає психо- логічні методи роботи у поєднанні з фармако- логічним лікуванням.

Коли тривожність бере гору

Серед різновидів неврозів є такі, що характе- ризуються загальною стійкою тривогою, яка не пов’язана із ситуацією або подіями, які від- буваються «тут і тепер». Наслідком тривожних переживань з часом стає фізичний біль. Умовно кажучи, мова емоцій переходить на мову тіла.

Що робити? В ході психологічної роботи важ- ливим є індивідуальний підхід. Спеціаліст ви- являє «відправну точку» виникнення неврозу (дуже часто неусвідомлювану), змінює емоцій- ну реакцію на травматичну подію та напрацьо- вує нові патерни поведінки.

Коли стурбованість перемагає

Іпохондричний розлад – це такий стан психіки, при якому людина постійно занепокоєна станом свого здоров’я. В основі іпохондричного синдрому – ірраціональний страх.

Що робити? Довіритися фахівцю, який має досвід у застосуванні психологічних методів корекції в роботі зі страхами. Це позитивно вплине на стан пацієнта та сприятиме змінам його фокусу уваги зсередини назовні.

У ХОДІ РОБОТИ З ПСИХОЛОГОМ ПАЦІЄНТИ SPINEХ ОТРИМУЮТЬ МОЖЛИВІСТЬ:

– Усвідомити зв’язок між своїм фізичним станом та власними переживаннями, що вкрай важливо для подолання хронічного болю.

– Відстежувати зміни, які раніше залишалися непоміченими.

– Здійснювати вплив на інтенсивність болю за допомогою психологічних

СЕНЧУК Тетяна Анатоліївна

Практичний психолог І категорії психоаналітичного напряму, психолог, член Української спілки психотерапевтів, дійсний член Європейської асоціації психотерапії

Читайте також
Відбулась клінічна конференція: «Ортопластичний підхід – збереження кінцівок при військових травмах»

Відбулась клінічна конференція на тему:  «Ортопластичний підхід – збереження кінцівок при військових травмах». Вперше в Україні! 🗓 10-11 серпня 2024 📍 до Центру сучасної хірургії Spinex, м. Вінниця, завітали нейрохірурги, ортопеди-травматологи, судинні хірурги, пластичні хірурги, загальні хірурги та спеціалісти суміжних спеціальностей для підвищення свого професійного рівня.  Нашими колегами було проведено: – 16 лекцій від провідних […]

Кров рятує. Кров захищає. З Днем Незалежності України!

команда Спайнекс та Аксіс закликає доєднуватись до важливої місії – донорства Вінницький центр служби крові має щоденну потребу у донорах. Кров, яку здають донори буде направлено для порятунку цивільних та військових. Доєднуйтесь! Кров рятує. Кров захищає. З Днем Незалежності України!

Клінічна конференція з воркшопом: Ортопластичний підхід – збереження кінцівок при військових травмах

Центр сучасної хірургії Spinex запрошує медичних спеціалістів на конференцію, яка відбудеться 10-11 серпня 2024 року у м. Вінниця. Основна тема заходу – ортопластичний підхід до збереження кінцівок при військових травмах. Програма конференції: Теоретична частина – 16 лекцій від провідних мікрохірургів, нейрохірургів та ортопедів-травматологів з Італії, Латвії та України.– Відкриті панельні дискусії. Воркшоп – Практичні заняття […]

Запис на прийом

Ми обов’язково передзвонимо Вам
протягом 30 хвилин та уточнимо всі деталі Якщо ви бажаєте самостійно здійснити запис
до конкретного спеціаліста переходьте за посиланням









ЗАПИС ДО ЛІКАРЯ
Icon

Обрати дату та час візиту

Відправляючи запит ви погоджуєтесь на обробку персональних данних