Стеноз (звуження) хребтового каналу.
Ще однією причиною болю в спині є звуження хребтового каналу.
Всередині хребта розміщується, захищений з усіх сторін, хребтовий канал. В ньому проходять спинний мозок та нерви. Зазвичай цей канал достатньо широкий, для того щоб численні нервові волокна вільно у ньому розміщувались.
Але ,нажаль, виникають ситуації , коли хребтовий канал починає звужуватись. Також нерідко звужуються отвори ,через які нерви виходять з хребта. Внаслідок цього виникає стиснення спинного мозку або нервів. Це стиснення призводить призводить до вираженого болю, заніміння та слабкості у кінцівках.
Характерною ознакою стенозу хребтового каналу є розвиток болю та слабкості при ходьбі. Виникає необхідність постійно зупинятись для перепочинку. І чим сильніше звуження каналу та стиснення нервових структур – тим коротшу дистанцію людина може пройти без болю та перепочинку.
Cтеноз хребтового каналу може розвиватись в усіх зонах хребта, але найчастіше це відбувається у шийному та поперековому відділах. Особливо у поперековому.
Як правило, звуження хребтового каналу та стиснення нервів відбувається поступово. Це призводить до невпинного погіршення самопочуття та порушує можливість активно жити та радіти життю.
Лікування стенозу хребтового каналу – справа не з простих, і вимагає уважного та зваженого підходу.
Найважливіше- це своєчасне звернення людини за допомогою!
На ранніх стадіях стиснення нервів не надто виражене. В цих випадках допоможе прийом необхідних медикаментів в поєднанні із заняттями під наглядом реабілітолога.
На більш пізніх етапах захворювання має місце грубе стиснення або, навіть, пошкодження нервів. Біль стає постійним, починають відмовляти руки чи ноги, втрачається можливість вільно сидіти, лежати, ходити. Нажаль, медикаментозне лікування не зможе звільнити стиснуті нервові закінчення. Це можливо зробити лише під час операції. Під час таких оперативних втручань міліметр за міліметром кожен затиснутий нерв звільняється, та створюються умови для його відновлення.
В своїй більшості під час цих операцій необхідно встановлювати фіксуючі системи та імпланти. Вони захищають звільнені нерви, стабілізують та відновлюють правильну форму хребта, запобігають подальшому розвитку звуження хребтового каналу, дозволяють проводити повноцінну реабілітацію.
Новітні світові методики, що запроваджені у медичному центрі SPINEX направленні на максимально ранню активізацію та реабілітацію людей після операцій на хребті.
Вже в день операції, ще перебуваючи в палаті післяопераційного відновлення, з нашими пацієнтами починають займатись реабілітологи. Вони контролюють весь процес підняття з ліжка, допомагають правильно сідати. Саме так – сідати дозволяється одразу після операції! На наступний день після операції заняття з реабілітологом продовжуються вже у спортивно-лікувальному залі, що знаходиться в тому ж приміщенні.