Пухлини головного мозку: передові техніки видалення
Новоутворення в голові – серйозне випробування для пацієнта й виклик для лікаря. Як вчасно запідозрити проблему та ефективно її вирішити?
Прислухатися до себе
Про розвиток доброякісних або злоякісних внутрішньочерепних новоутворень може сигналізувати значна кількість проявів:
- головний біль, що виникає при фізичних навантаженнях чи нахилах голови й поступово сильнішає;
- нудота при сильному головному болю;
- втрата сили у кінцівках, поява судом, посмикувань у нозі або руці;
- проблеми з зором;
- порушення мови, координації;
- гормональний дисбаланс;
- психічні розлади: погіршення уваги та пам’яті, неуважність, дратівливість.
Звернутися по допомогу
Сама по собі поява якогось із симптомів ще не свідчить про новоутворення головного мозку – проблема може бути в іншому. Але у будь-якому разі питання потрібно буде вирішувати! Тому алгоритм дій такий: звернутися до невролога Spinex та пройти за його призначенням КТ чи МРТ. У більшості випадків обидві маніпуляції проводять з уведенням контрастної речовини, аби нейрохірург міг прицільно побачити потенційно проблемне місце й підібрати оптимальний варіант лікування.
Довіритися професіоналам
На початку спеціалісти радять консервативне лікування. Це може бути прийом глюкокортикостероїдів, протиблювотних та седативних засобів, а також нестероїдних протизапальних препаратів та наркотичних анальгетиків. Наступний крок – видалення пухлини оперативним шляхом. Залежно від стану хворого, локалізації, розмірів та типу пухлини, спеціалісти визначають обсяг втручання і спосіб його проведення.
Сучасні методи зазвичай базуються на мікрохірургічних техніках, тож під час операції фахівці застосовують нейрохірургічний мікроскоп, ультразвуковий скальпель та високоточні системи нейромоніторингу, що дає змогу максимально зменшити ризики й можливі ускладнення після операції.
У Spinex використовують новітні технології, серед яких:
Wake–up анестезія. Під час операції на мозку пацієнт не спить, а… розмовляє. Це обов’язкова умова успішного результату при оперуванні пухлини, що знаходиться у мовному центрі. Наші спеціалісти використовують місцеву анестезію, аби позбавити пацієнта больових відчуттів і водночас мати можливість контролювати мовлення та попереджати порушення. До речі, якщо зона втручання відповідає за рухи, то пацієнта просять стискати кулаки.
Нейромоніторинг. При видаленні пухлини, скажімо, невриноми – доброякісного новоутворення стовбура головного мозку та черепно-мозкових нервів – застосовується нейромоніторинг від компанії «Medtronic». Інноваційне обладнання дає можливість хірургу в ході операції контролювати усі життєво важливі функції й уникати неврологічних ускладнень.
Пройти додаткові процедури
Якщо пухлину, через особливості її розташування, було видалено не повністю, або клітини новоутворення почали неконтрольований ріст, фахівці проведуть гістологічне дослідження й за потреби призначать хіміотерапію.
Зверніть увагу!
При необхідності Ваш лікуючий лікар призначить додаткові дослідження та консультації суміжних спеціалістів.