Порятунок трійчастого нерва: як вилікувати невралгію? | Spinex
+
spinex.vin@gmail.com Як дістатись
Онлайн консультація
Пн-Пт 8:00-20:00
Cб 8:00-16:00

Хірургія головного мозку

Невралгія трійчастого нерву

Порятунок трійчастого нерва: як вилікувати невралгію?

Напади різкого болю у нижній чи верхній щелепі або лобі — дуже неприємний симптом, котрий може свідчити про невралгію трійчастого нерва. Що це за патологія, та які сучасні методи допоможуть позбутись її швидко й без наслідків?

Виявити причину

Ті, хто стикався з гострим болем у певній ділянці обличчя, знають, що спровокувати його можуть навіть буденні процедури: вмивання, вживання рідини, пережовування їжі. Напади виникають спонтанно і мають “прострілюючий” характер. Зазвичай, причина – невралгія трійчастого нерва, так званий нейро-васкулярний конфлікт. Механізм його розвитку такий: трійчастий нерв протягом тривалого часу стискається пульсуючою судиною, котра проходить поруч з ним. Через неправильну взаємодію судини з нервом оболонка навколо нього поступово витончується. Чим триваліший цей процес, тим сильнішими й частішими стають напади болю. В багатьох випадках його не вдається позбутись навіть за допомогою анальгетиків.

Втім подеколи стискання можуть провокувати інші серйозні патології: пухлина головного мозку, ускладнення після перенесеної герпетичної інфекції або розсіяний склероз. Отож, в першу чергу необхідно точно визначити причини дискомфорту. Для цього пацієнтів зі скаргами на біль в обличчі спеціалісти SPINEX направляють на МРТ. Від результатів обстеження залежать подальші дії.

Усунути біль

Пацієнтам, котрі скаржаться на різкий біль в щелепах або лобі, на першому етапі  призначають консервативну терапію для зменшення дискомфорту: йдеться про такі препарати, як Фінлепсин, Карбамазепін, Прегабалін, Габапентин.

Якщо ж консервативне лікування очікуваного ефекту не дає, фахівці вдаються до хірургічних втручань. Це:

  • операція Джанетта, або нейроваскулярна мікродекомпресія. За допомогою сучасного нейрохірургічного мікроскопа між судиною і нервом фіксується спеціальна тефлонова прокладка. Пульсуючий виснажливий біль після цього одразу зникає.
  • радіочастотна абляція вузла Гассера, яка застосовується у разі протипоказань до втручання Джанетта, або якщо причиною симптому стала постгерпетична невралгія чи розсіяний склероз. Нейрохірург вводить тонку голку зі спеціальним кінчиком у Гассерів вузол – чутливий вузол трійчастого нерва – і прогріває його до 75-80  ͦ С, завдяки чому біль зменшується. Операцію здійснюють під місцевою та внутрішньовенною анестезіями.

Довіритися професіоналам

Нейрохірурги  центру SPINEX регулярно проходять стажування у відомих клініках Європи. В своїй роботі вони застосовують сучасні техніки та інноваційне обладнання європейського рівня. Всі діагностичні та лікувальні процедури здійснюються відповідно до протоколів Європейської асоціації нейрохірургічих товариств.

Звертайтеся до професіоналів! Спеціалісти SPINEX призначать необхідні обстеження й підберуть найбільш ефективну стратегію лікування.

Запис на прийом

Ми обов'язково передзвонимо вам протягом 30 хвилин та уточнимо всі деталі



* Обов'язкові для заповнення поля

Запис на прийом

Ми обов’язково передзвонимо Вам
протягом 30 хвилин та уточнимо всі деталі
Якщо ви бажаєте самостійно здійснити запис
до конкретного спеціаліста переходьте за посиланням