Грижа міжхребцевого диску | Spinex
+
spinex.vin@gmail.com Як дістатись
Онлайн консультація
Пн-Пт 8:00-20:00
Cб 8:00-16:00

Хірургія хребта

Грижа міжхребцевого диску

Грижа міжхребцевого диску

Кожна людина час від часу може відчувати біль у хребті, руках чи ногах. Це може бути результатом  як  малорухливого способу життя, так і надмірних фізичних навантажень. Інколи проблема минає сама собою, інколи в хід ідуть медпрепарати. Втім, бувають ситуації, коли біль перетворюється на щоденну муку й нічим не знімається. Як діяти?

З’ясувати причину

Біль може бути настільки інтенсивним, що заважає пересуватися чи навіть ворушитися, і тоді єдине бажання – позбутися страждань у будь-який спосіб. Больовий синдром часто виникає через грижі міжхребцевих дисків – випинання вмісту диска через розірване фіброзне кільце. Випинання, тиснучи на нервові корінці, викликає порушення у роботі нерва та спричиняє біль. Грижі можуть з’являтися в різних відділах хребта, чим і пояснюється різноманіття симптомів та проявів.

Знайти підтвердження

Грижа міжхребцевого диска рано чи пізно дається взнаки. Людину можуть турбувати такі симптоми:

  • біль у шиї;
  • слабкість та оніміння в одній або обох руках чи ногах, а також у пальцях рук чи ніг;
  • дискомфорт у грудному відділі хребта;
  • біль між лопатками та у грудній клітці;
  • періодичний біль у попереку;
  • порушення ходи;
  • поява хибної постави;
  • безсоння через інтенсивний біль.

Тож якщо Ви відчуваєте постійний біль у спині, що віддає у руки чи ноги, Вам складно ходити, важко знайти положення, при якому біль зникає – можливо, йдеться саме про грижу. Оцінити ситуацію та поставити остаточний діагноз допоможуть спеціалісти Центру сучасної хірургії Spinex.

Пройти обстеження

Еталоном діагностики гриж міжхребцевих дисків є магнітно-резонансна томографія (МРТ) ураженої ділянки хребта та консультація нейрохірурга. Також, як додатковий метод обстеження, ми рекомендуємо цифрову рентгенографію та спіральну комп’ютерну томографія (СКТ).

Вибрати правильне лікування

Навіть якщо фахівець виявить одну чи кілька гриж – це не обов’язково означатиме необхідність оперативного втручання. Більшість протрузій (передгрижевих станів) та власне гриж міжхребцевих дисків можливо вилікувати консервативним способом. Аби відновити здоров’я, лікарі нашого Центру спільно з Вами складуть план дій. Це може бути комплекс медикаментозного лікування у поєднанні з форамінальними та епідуральними блокадами.

Взяти курс на операцію

Іноді, незважаючи на лікування, біль залишається постійним супутником життя. У такому разі може стати необхідним оперативне втручання. У Центрі сучасної хірургії Spinex використовуються два сучасні малотравматичні способи видалення гриж: ендоскопія (за допомогою ендоскопа) та мікродискектомія (під наглядом мікроскопа). Кожен з них є безпечним та щадним щодо хребта. Який саме метод буде ефективним у Вашому випадку, визначається під час консультації. І вже відразу після операції настане полегшення. Після втручання  навіть не потрібно буде знімати шви – їх просто не буде!  

У центрі SPINEX видалення гриж міжхребцевих дисків проводиться двома сучасними малоінвазивними способами: мікрохірургічним та ендоскопічним.

Пройти курс ефективного відновлення

Для лікування хребта Spinex впроваджує новітні світові методики, які сприяють максимально ранній активізації та реабілітації пацієнтів після операцій. Уже в день хірургічного втручання, перебуваючи в палаті післяопераційного відновлення, з нашими пацієнтами починають займатися лікарі-реабілітологи. Вони контролюють весь процес одужання, розпочинаючи із підняття з ліжка та сидіння в правильному положенні.  Саме так – сідати можна одразу після операції! Наступного дня заняття з реабілітологом тривають уже у спортивно-лікувальній залі, яка знаходиться у тому само приміщенні, що й післяопераційні палати.  

Ми пишаємося тим, що завдяки впровадженню щадних методик оперування та принципів ранньої реабілітації, наші пацієнти вже на наступний день можуть вирушати додому за кермом авто.

10 міфів про міжхребцеву грижу

Запис на прийом

Ми обов'язково передзвонимо вам протягом 30 хвилин та уточнимо всі деталі



* Обов'язкові для заповнення поля

Запис на прийом

Ми обов’язково передзвонимо Вам
протягом 30 хвилин та уточнимо всі деталі
Якщо ви бажаєте самостійно здійснити запис
до конкретного спеціаліста переходьте за посиланням