Гідроцефалія
Головний мозок в нормі оточений рідиною (ліквором), яка також заповнює його порожнини (шлуночки). При надмірному накопиченні ліквору виникає розширення шлуночків та стиснення мозку – гідроцефалія.
Гідроцефалію поділяють на вроджену та набуту. Остання, в свою чергу, буває посттравматична, постінфекційна, пухлинного генезу, на грунті цереброваскулярної патології, та ін.
Гідроцефалію супроводжують наступні симптоми:
- головний біль, на висоті якого можливе виникнення блювоти
- дезорієнтація в часі, розвиток грубих розладів пам’яті, зниження інтелекту і критики, поява апатії
- порушення ходи у вигляді необхідності широко розставляти ноги і робити дрібні кроки, розвиток слабкості в нижніх кінцівках
- нетримання сечі, імперативні позиви, епізоди нічного нетримання або постійне нетримання сечі
- зниження гостроти зору.
Діагноз гідроцефаля грунтується на клінічних проявах та даних додаткових методів досліджень: комп’ютерної томографії, МРТ.
Лікувальний комплекс при гідроцефалії включає консервативні або хірургічні заходи. При значному ступені важкості захворювання та при відсутності ефекту від медикаментозного лікування показано виконання хірургічного втручання –вентрикуло-пертонеального шунтування. Суть операції полягає в створенні зв’язку між мозком та черевною порожниною за допомогою шунта. Внаслідок цього вся лишня рідина, що накопичується в мозку буде відтікати в живіт і там всмоктуватись. Отримати консультацію з приводу даної патології можна в медичному центрі Spinex.